رفتن به نوشته‌ها

داستان من

  • متولد تیرماه ۱۳۶۰
  • پدر شانا، از سال ۱۳۹۰
  • عاشق ایران، در رؤیای ایرانی ثروتمند و سرافراز در جهان
  • همیشه یادگیرنده و دانش‌آموز

من شهریار شهیر، فرزندی از ایران، زندگی‌ام را وقف کار و تلاش برای موفقیت و رشد و توسعه‌ی فردی خود و کشورم کرده‌ و در این راه بهای زیادی پرداخته‌ و شکست‌ها و دستاوردهای بزرگی را کسب کرده ام. شعار من عشق، جسارت، تلاش و ایمان است و در زندگی‌ام هیچ‌گاه این چهار اصل را فراموش نکرده‌ام.

در تیرماه ۱۳۶۰ از خانواده‌ای فرهیخته در تهران متولد شدم و اولین تجربه کاری برای من با فروشندگی در یک فروشگاه پوشاک در مرکز خرید ونک با مخالفت های شدید پدرم آغاز شد و سپس در بازار رضا با کمک یکی از دوستانم اولین کسب‌وکارم را با فروش لوازم و قطعات کامپیوتر راه‌اندازی کردم. مدتی را در کشورهای کانادا و آمریکا در حوزه فرش مشغول بودم که البته در کشور آمریکا هنر آشپزی را هم تجربه کردم که اتفاقات جذابی در این حوزه برای من افتاده است که برایتان شرح خواهم داد.

شهریار شهیر برزگر مدیرعامل هوپو

پس از بازگشت به ایران افتخار این را داشتم تا بتوانم به‌عنوان مسئول پروازهای حج عمره به زائران خانه خدا خدمت کنم و خود نیز در همان سال ها توفیق تشرف به حج را در کنار خدمت رسانی به زائران پیدا کردم. پرواز و خلبانی یکی از آرزوهای کودکی من و یکی از صدها دعای من در زیارت خانه خدا بود که لطف خدا شامل حال من شد و این شروعی برای  تحصیل من در رشته خلبانی بود. من یکی از معدود افرادی بودم که توسط اداره هواپیمایی کشوری امارات از ایران بورسیه شدم و توانستم مدرک ppl و cpl خود را از Emirates Flying School دریافت کنم. پس از بازگشت مجدد به کشور دوباره به شغل و حرفه دلخواهم، تجارت بازگشتم و در شرکت‌های اشل تجارت ارس و پوپا شاپ (پوپا میلانو) در حوزه لوازم آرایشی و بهداشتی به‌عنوان مدیرعامل فعالیت کردم. همیشه با ورزش و ورزشکاران ارتباط نزدیکی داشتم و در میان دنیای وسیعی از رشته های ورزشی، عاشق ورزش اسکی از نوع روی آبش بودم. در این رشته به موفقیت های زیادی درحوزه مدیریتی دست پیدا کردم و این میزان تعصب در ورزش اسکی روی آب برای من به حدی رسید که جای خالی یک مجموعه ورزشی و تفریحی اختصاصی این ورزش را در کشور عزیزم خالی دیدم لذا به فکر افتادم تا حرکتی بنیادی برای علاقمندان به این رشته انجام دهم. تلاشم در مردادماه سال ۱۳۸۵ رنگ و بوی حقیقی به خود گرفت و من موفق شدم اولین مجموعه تفریحی و ورزشی اسکی ایران را در فشافویه با حضور مسئولین عالی رتبه کشوری و قهرمان چندین دوره جهانی این رشته افتتاح کنم و سال‌ها بعد، همراه تیم ملی اسکی ایران با سمت مدیر تیم‌های ملی اسکی جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جهانی و المپیک سوچی ۲۰۱۴ حضور داشته باشم.

من شهریار در دنیای تجارت و حوزه زیبایی رشد پیدا کردم و همیشه آرزو داشتم کاری بزرگ برای این صنعت در داخل کشور انجام دهم. ایران یکی از کشورهایی است که با وجود تحریم های زیاد و بسته بودن راه های مستقیم تجارت، همیشه حرف های زیادی برای صنعت فرانچایز داشته و برند های معروفی را در کشور با این روش معرفی کرده ولی باز یک نقطه عطف در صنعت فرانچایز برای من در ایران کم بود. سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اقتصاد مقاومتی برای من مانند یک تلنگر عمل کرد و زمانی که خوب به آن فکر کردم به این نکته رسیدم که چقدر این فرمایش حضرت آقا و شیوه کسب وکاری صنعت فرانچایز شبیه یکدیگر هستند.

برای همین تصمیم گرفتم پس از ده سال کسب تجربه در صنعت فرانچایز و همکاری با ده‌ها برند برتر جهانی، رویای ایجاد یک کسب‌وکار واقعا ایرانی با استانداردهای جهانی در صنعت فرانچایز را در ایران  پیاده سازی کنم که از همان سال ها  هوپو مانند یک طفل نوپا برای من شروع به رشد کرد. سعی کردم همزمان با ایجاد بستر مناسب برای خلق هوپو، دست به انتشار اولین کتابی که را در زمینه استاندارد سازی صنعت فرانچایز (9 جلد) که توانسته مجوز فیپا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دریافت کند، در ایران بزنم تا این صنعت را همزمان به صورت تئوری و عملی در ایران پیاده سازی کنم. 

سعی کرده ام در این برند مهمترین کمبود کسب و کار در ایران را که همان موضوع خدمات هست را بیشتر مورد توجه قرار دهم و از همان شروع کار، برندینگ هوپو را طبق اصول تجارت جهانی به پیش برده و یک بستر آرام را برای ایجاد اشتغال قریب به ۳۰۰۰۰ جوان ایرانی فراهم سازم. برند هوپو کامل‌ترین مرکز تخصصی زیبایی در کشور و ماحصل و دستاورد سال‌ها کسب تجربه در دنیای تجارت برای من است و برند هوپو علاوه بر زیرساخت های پایه ای قوی دارای خدمات ویژه‌ای مخصوص آقایان نیز می‌باشد.

بر این باور هستم که شهریار شهیر برزگر هنوز در ابتدای راه قرار دارد و آرزوهای زیادی برای محقق شدن در این مسیر را برای خود متصور است. 

کلیه حقوق محفوظ می باشد.