رفتن به نوشته‌ها

پرواز …

زندگی برای همه انسان‌ها و مخلوقات بشر دارای دو مفهوم بزرگ است که اگر این دو مفهوم را به‌درستی درک و بشناسیم بیش از نیمی از راه حیات و داشتن یک زندگی لذت‌بخش را رفته‌ایم. اولین مفهوم، پرواز است که اگر سطحی‌نگر به آن نگاه کنیم فقط انتهای آن را خواهیم دید و چیزی جزء لذت چشیدن و لمس کردن موفقیت نیست ولی در حقیقت و در بطن این کلمه رازی نهفته است که تا آن را کامل و با جزئیات بررسی نکنیم حقیقت پرواز را نخواهیم فهمید. رسیدن به اوج در پرواز میسر نخواهد شد مگر با درنظرگرفتن جزئیات و حرکت اصولی برای پیشرفت و رسیدن به اهدافی که در ذهن خود در حال پرورش آنها هستیم.

برای پرواز یک هواپیما و رسیدن به اوج خود ۴ اصطلاح مهم وجود دارد که به ترتیب به آنها نیروی پسار، رانش، ایرفول و نیروی جاذبه می‌گویند که اگر چهار اصطلاح فوق را بخواهیم در زندگی و حیات بشر برای رسیدن به موفقیت و چشیدن طعم یک پرواز واقعی تعریف کنیم چنین می‌گوییم که: نیروی پسار همان هدف در زندگی انسان‌هاست که سبب می‌شود هر شخص آرزویی برای آینده خود متصور شود. رانش را می‌توان نیروی انگیزشی در هر فرد تعریف کرد که سبب می‌شود افراد برای رسیدن به اهدافشان به سمت جلو حرکت کنند. ایرفول برای پرواز یک هواپیما مانند دو اصطلاح قبل یک نیرو نیست بلکه فقط چند برش در بال‌های هواپیما است که سبب می‌شود جریان هوا به‌صورت متناسبی در قسمت‌های بالا و پایین بال تقسیم گردد. ایرفول در تعریف ما برای رسیدن به موفقیت می‌تواند همان تلاش و کوششی باشد که باعث می‌گردد ما از پای برای رسیدن به هدف خود نه ایستیم و اما نیروی جاذبه که غلبه بر آن برای پرواز یک نکته حائز اهمیت برای رسیدن ما به یک پرواز ایده‌آل جهت رسیدن به یک موفقیت همان مشکلاتی است که بر سر راه ما وجود دارد و ما چاره‌ای جزء مقابله با آن نداریم.

چه زیبا می‌شود اگر یاد بگیریم همه کارهایمان را اصولی و با رعایت جزئیات برای رسیدن به نتیجه مطلوب آغاز کنیم تا در انتها به پرواز منتهی گردد …

منتشر شده در دلنوشته‌ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلیه حقوق محفوظ می باشد.